Domowe biuro, gabinet czy po prostu kącik do pracy? Wyznaczenie takiej strefy nie wymaga posiadania dużego metrażu. Liczy się pomysłowość i przemyślane zagospodarowanie danego pomieszczenia na ten właśnie użytek. Poznaj najciekawsze propozycje na aranżację wymarzonego domowego biura.

Skokowo wręcz zwiększa się liczba osób freelancerów oraz innych osób pracujących w domu. Aby praca taka przyjemna i była efektywna, należy stworzyć odpowiednie warunki, które korzystnie będą wpływały na naszą koncentrację i skupienie.

Zaaranżowanie domowego biura zwłaszcza w niewielkim mieszkaniu nie należy do najłatwiejszych zadań. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy z tego rezygnować.  Podzielmy przestrzeń na praktyczne strefy użytkowe, dobierzmy funkcjonalne meble funkcjonalne meble oraz zastosujmy sztuczki z kolorami, które stylowo uporządkują wnętrze i nasz system pracy.

Domowe biuro w małym mieszkaniu 3

www.home-designing.com

Jak wydzielić strefy we wnętrzu?

Stworzenie domowego biura nie obejdzie się bez odpowiedniego podział przestrzeni, która oddzielać będzie strefę pracy od miejsca codziennego odpoczynku i relaksu. Dzięki temu zyskamy lepszą koncentrację i wydajność. Małe mieszkanie często nie posiada możliwości aranżacji osobnego gabinetu, jednak odpowiednia aranżacja ze ściankami działowymi pozwoli wyodrębnić użyteczny fragment przestrzeni do pracy (np. w  naszej sypialni czy salonie).

Domowe biuro w małym mieszkaniu

www.home-designing.com

Domowe biuro we wnęce

Do praktycznego zaaranżowania kącika do pracy, wystarczy nawet nieduża wnęka, gdzie umieścimy biurko i inne niezbędne elementy. Ta półotwarta przestrzeń dyskretnie oddzieli strefę pracy od reszty mieszkania, co zdecydowanie wpłynie na naszą koncentrację.

Spójna stylistyka

Domowe biuro ma być uzupełnieniem aranżacji całego wnętrza i wtopić się w jego stylistyczną koncepcję. Spójność zachowamy stosując różne triki, na przykład utrzymując biurko w tej samej kolorystyce co meble bądź też ustawiając na nim gadżety pasujące dopasowane do reszty pomieszczenia.

Domowe biuro w małym mieszkaniu 2

www.home-designing.com

Drzwi podwieszane

Ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza przy małym metrażu, będzie odgrodzenie miejsca naszego miejsca pracy w salonie czy sypialni. Uzyskamy to dzięki zastosowaniu  drzwi podwieszanych. Gdy skończymy pracę, po prostu „zamykamy” nasz mały gabinet i możemy zająć się czym innym.

Odpowiednie kolory we wnętrzu

Codzienne miejsce pracy powinno oddziaływać na nas uspokajająco i wzmagać koncentrację. Unikajmy jaskrawych kolorów, a postawmy na ecru, stonowane jasne brązy lub pastele.

Domowe biuro w małym mieszkaniu 1

www.home-designing.com