Wieczorny spacer ulicami miasta w okresie przedświątecznym zawsze zapada nam w pamięci, a to dzięki niepowtarzalnemu klimatowi, który zawdzięczmy odpowiednio zaprojektowanym i rozmieszczonym dekoracjom i iluminacjom świątecznym. Chętniej wybierzemy się także na spacer do miejskiego parku czy ogrodu, gdzie czeka nas równie magiczna atmosfera, dzięki wyjątkowemu oświetleniu latarni czy drzew. Najpopularniejszymi dekoracyjnymi elementami, które pomogą stworzyć bożonarodzeniową aurę w mieście są między innymi: wolnostojące figury LED 3D (bombki, renifery, gwiazdy), dekoracje słupowe/ latarniowe oraz linowo- elewacyjne.  

Nowoczesne miejskie iluminacje bożonarodzeniowe 

Przygotowania przedświąteczne dotyczą nie tylko naszych domów, ale także miejsc publicznych, w których przebywamy na co dzień, mieszkając w większych czy mniejszych miejscowościach. Dekoracja świąteczna miejskiej przestrzeni powinna być atrakcyjna, co roku nieco się zmieniać, a przede wszystkim zapadać w pamięć i cieszyć podczas codziennych spacerów.  

Wpływ, jaką ma przestrzeń publiczna na nastrój i samopoczucie mieszkańców i turystów jest niezwykle istotna. Chcąc zachować charakter danego miejsca i nie przesadzić z ilością ozdób, należy wykonać wcześniej wizualizację wyglądu iluminacji świątecznych w danym ciągu ulicznym, placu czy parku. Warto wybrać lekkie, wytrzymałe konstrukcje ażurowe (np. bombki czy gwiazdy), w których zamontowane jest energooszczędne oświetlenie LED. Ich montaż jak i demontaż jest w dodatku prosty i bezpieczny.
 

Iluminacje wolnostojące – dekoracyjne figury ledowe 

Takimi dekoracjami nazywamy elementy wolnostojące, dzięki którym można zamienić miejskie place, skwery czy ogrody w magiczne miejsca, chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Iluminacje takie jak bombki giganty, choinki czy sanie Świętego Mikołaja mogą z sukcesem zdobić także hole hotelowe, galerie handlowe czy budynki użyteczności publicznej. Do najchętniej wykorzystywanych wolnostojących dekoracji świetlnych należą: stożki dekoracyjne, drzewka LED, anioły, gigantyczne bombki, świąteczne prezenty, świetlne bramy czy zwierzęta (renifery, łabędzie). 

  Iluminacje świąteczne w parku – sposób na zimowy, romantyczny spacer 

Parki miejskie są niezwykle uroczym miejscem na codzienne spacery. Zimą, gdy ze względu na szybkie zapadanie zmroku, spacerowiczów jest niewielu, warto tuż po zachodzie słońca włączyć magiczne świąteczne iluminacje. Należy je wcześniej oczywiście odpowiednio zaprojektować, by podkreślić strategiczne i najbardziej ciekawe miejsca w parku. Dekoracje latarniowe czy figury świetlne pozwolą poczuć magiczny klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i właśnie z tego powodu zimowych spacerowiczów w tym okresie będzie znacznie więcej. Zanim iluminacje ledowe zostaną zamontowane, trzeba wytyczyć odpowiednie miejsca oraz sprawdzić możliwość ich podłączenia. Dodatkowym elementem świetlnym, który pozwoli po zmroku poczuć się przechodniom bezpiecznie, będą jednobarwne lub kolorowe girlandy świetlne zawieszone na gałęziach drzew.