Śniadanie serwowane na Wielkanoc jest takim momentem, gdzie wraz z najbliższą rodziną spotykamy się przy jednym stole i zajmujemy tym, co naprawdę ważne – pielęgnowaniem rodzinnych więzi. Warto  więc zadbać, aby ten czas nie tylko obfitował w pyszne dania, ale również miał godną, świąteczną oprawę, idealnie dopełniającą  niezwykłą atmosferę.

Świetnie sprawdzą się tutaj świąteczne tekstylia, różnego rodzaju akcesoria dekoracyjne oraz oczywiście świąteczna zastawa. Wielkanocne dekoracje powinny być przede wszystkim dostosowane do stylu wnętrza i spójne kolorystycznie. Kolory tego sezonu to wszelkie pastele, turkus, granat i odcień nude.

Jak udekorować dom na Wielkanoc? 7

źródło: fashiondivadesign.com

Jak udekorować wielkanocny stół?

Zamiast klasycznego, białego obrusu, możemy pokusić się o wzorzyste, kwieciste obrusy, które zmienią nasz stół w wiosenną łąkę. Pamiętajmy też, by obrusy były plamoodporne, co jest znaczące zwłaszcza, gdy do stołu zasiadają dzieci.

Zastawa stołowa powinna utrzymana być w kremowej bieli bądź delikatnych pastelach. Można też użyć zastawy ozdobionej delikatnymi, kwiatowymi deseniami. Pamiętajmy także o ozdobnych paterach i misach, w których serwujemy wielkanocne smakowitości. Nie zapomnijmy umieścić na stole barwne, wielkanocne serwetki i wielkanocny wieniec z kwiatów.

Jak udekorować dom na Wielkanoc? 3

źródło: fashiondivadesign.com

Jak stworzyć wielkanocną atmosferę w domu?

Gdy chcemy szybko stworzyć świąteczny nastrój,  wystarczy zaopatrzyć się w kolorowe poduszki, pled czy narzutę, które w mig ożywią każde wnętrze. Dodatkami mogą być świeczki z kwiatowymi motywami, figurki, zajączków, baranków czy doniczki z tulipanami i krokusami.

Jak udekorować dom na Wielkanoc? 7

źródło: fashiondivadesign.com

Wielkanoc w różnych stylach

Zwolennicy minimalizmu z powodzeniem mogą ozdobić dom na Wielkanoc, stosując jednokolorowe ozdoby, np. jednobarwne pisanki. Miłośnicy tradycyjnego stylu powinni zdecydować się na ozdoby z ornamentami roślinnymi. W stylu vintage lub retro ciekawym pomysłem będą gniazdka z gałązek (do kupienia w kwiaciarniach lub sklepach z dekoracjami) , które możemy przyozdobić kolorowymi piórkami i umieścić w nich przepiórcze jajka.

Jak udekorować dom na Wielkanoc? 6

źródło: fashiondivadesign.com

Świeże kwiaty na Wielkanoc

Jeżeli zależy nam na wyjątkowej dekoracji wielkanocnego stołu, skuśmy się na bukiet ciętych tulipanów. Dodajmy do aranżacji kwiatowej gałązki bukszpanu i powtykajmy jajka i ptaszki na patyku.

Na parapetach ustawmy cebulowe rośliny doniczkowe, do których możemy dodać kolorowe wstążeczki.

Jak udekorować dom na Wielkanoc? 8

źródło: homedesignlover.net