Jak szybko i niedużym nakładem finansowym wizualnie ocieplić wnętrze? Czasem w zupełności wystarczy kilka drobnych zabiegów, które zmienią surowy wygląd naszego mieszkania w miłą i ciepłą przestrzeń, do której z chęcią będziemy wracać po pracowitym dniu.

Podczas  zmiany aranżacji wnętrza, które ma przybrać przytulny charakter, zwróćmy uwagę na odpowiednie dopasowanie poszczególnych elementów wystroju. Ściany, meble, zasłony oraz inne dodatki powinny być wykonane z odpowiednich „ocieplających” tkanin oraz posiadać ciepłą kolorystykę.

Jak wizualnie ocieplić wnętrze? 4

www.home-designing.com

Ciepłe kolory we wnętrzu

Kolor ścian to jeden z najważniejszych elementów, który ma wpływ na postrzeganie całego pomieszczenia. Stosujmy paletę kolorystyczną o ciepłej tonacji, kojarzącą się nam przyjemnie, na przykład z wakacjami nad morzem.

Zachowajmy kolorystyczną równowagę dzięki doborowi różnych odcieni tej samej barwy. Postawmy na paletę beży i brązów. Warto zastosować także dodatki w odcieniach żółci, pomarańczy czy czerwieni.  

Jak wizualnie ocieplić wnętrze? 2

www.home-designing.com

Drewno w aranżacji wnętrza

Z przytulną stylistyką wnętrza raczej nie współgrają szklane i metalowe elementy ,nadające surowy, nieco chłodny klimat. Lepiej będzie postawić na drewno, które je ociepli i dodatkowo doda jej szlachetnego charakteru. Drewno to ponadczasowy elementem wystroju, pasujący zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrz.  Można zastosować je na podłodze w formie parkietu oraz wykorzystać do oprawy okien czy też wybrać drewniane meble.

Jak dobrać odpowiednie oświetlenie?

Przytulna atmosfera w to także dobrze dobrane oświetlenie. Świetnie sprawdzi się światło małych halogenów lub „ciepłych” LED-ów, które skierowane będzie w stronę ściany. Prócz tego ocieplić wnętrze pomogą lampy stojące czy kinkiety. Pamiętajmy, by nie stosować zimnego światła, ale żarówki, które dają bardziej żółty blask.

Klimat we wnętrzu stworzą również świece lub kominek – to zawsze niezawodna metoda na uzyskanie przyjemnego, nastrojowego klimatu.

Jak wizualnie ocieplić wnętrze? 3

www.home-designing.com

Ocieplenie wnętrza dzięki dodatkom

Przytulną, ciepłą aranżację wnętrza można uzyskać także poprzez odpowiednio dobrane dodatki. Barwne poduszki, puszyste koce i narzuty, bambusowe rolety zmienić mogą charakter surowego mieszkania w komfortowe i pełne ciepła. Nie zapomnijmy także o odpowiednim dywanie typu shaggy w neutralnych lub ciepłych barwach.

Jak wizualnie ocieplić wnętrze? 1

www.home-designing.com