Przestrzeń biurowa coraz chętniej wyposażana jest w nowoczesne rozwiązania i technologie. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o oświetlenie biurowe LED, na które decyduje się coraz więcej firm. Oszczędne oświetlenie LED (pozwalające oszczędzać nawet 60% energii w ciągu roku) doskonale wpisuje się w minimalistyczne aranżacje biur.

Korzyści z zastosowania oświetlenia LED w biurze:

• Diody ledowe nie emitują promieniowania UV.

• Ze względu na to, że ledy potrzebują mniejszej mocy do oświetlania danej strefy w porównaniu z tradycyjnymi źródłami światła, nie dogrzewają osób czy płaszczyzn, na które ich światło jest skierowane.

• Tradycyjna żarówka 98% mocy uwalnia na zewnątrz w formie energii cieplnej. Lampa LED traci jedynie 20% mocy, resztę przeznaczając na emisję światła.

Oświetlenie biurowe LED przy komputerze

Długotrwała praca przed komputerem wymaga odpowiedniego oświetlenia miejsca pracy. Powinno unikać się świetlówek liniowych- nasze oczy będą szybko się męczyć, a układ nerwowy też nie zareaguje najlepiej. Doskonale spiszę się tu źródła światła LED, które nie pulsują, świecąc ciągłym światłem. Nie męczą więc wzroku pracowników biura, którzy godzinami pracują przy komputerach.

Rodzaj oświetlenia LED w biurze

Przestrzenie biurowe bywają różne, dlatego ledy mogą mieć różne parametry świetlne (temperatura barwy światła), dostosowane do indywidualnych potrzeb zróżnicowanych przestrzeni biurowych.

• Ledy o barwie neutralnej doskonale spiszą się w oświetlaniu stanowisk komputerowych, wpływając pozytywnie na organizm pracowników (wydzielanie melatoniny i zwiększenie koncentracji)

• Ledy o barwie ciepłej świetnie nadają się do stosowania w salach konferencyjnych czy biurach, gdzie przyjmuje się klientów. Światło jest wówczas miękkie, uspakajające i odprężające.

Technologie LED pozwalają właścicielom biur na szybką i wygodną zmianę oświetlenia na nowoczesną, a przede wszystkim oszczędną.

Gdy dysponujemy przykładowo biurem o  powierzchni 50m2, musimy oświetlić je aż piętnastoma oprawami tradycyjnymi (ponad 1200W). Wykorzystując źródła światła LED, możemy zamontować jedynie 10 opraw ledowych 50W, dzięki czemu zaoszczędzimy nawet 60% mocy. Inwestycja zmiany oświetlenia biurowego na ledowe zwrócić się może już po trzech, czterech latach.